İngiltere'nin En İyi Üniversitelerinde Okumak İster misiniz ?

Photo illustrating the news item

University of Greenwich
Kampüslerinden biri dünya kültür mirası alanlarından olanı Londra’da, diğerleri ise yirmi dakika uzaklıkta yeşilliklerle çevrili Eltham’daki Avery Hill ve Chatham’daki Medway’de bulunan University of Greenwich, öğrencileri için sayısız avantaj sunmaktadır.


University of Bournemouth
İngiltere’nin güney kıyısında bulunan Bournemouth Londra’dan trenle iki saat uzaklıkta olup 12 kilometrelik altın kumsalları ve etkileyici Dünya Mirası kıyı şeridi ile meşhurdur.

University of Glasgow
Mezunları arasında ekonominin güçlü insanı Adam Smith ile meşhur fizikçi ve mühendis Lord Kelvin gibi isimler olan University of Glasgow, İskoçya’nın tarihi dokusunu bozmadan kalan en eski ve en güçlü üniversitelerindendir.

University of Sussex
University of Sussex sanattan sosyal ve fen bilimlerine 18 alanda Birleşik Krallık’ta araştırma alanında en iyi 20 arasında yer almıştır. Özellikle, Birleşik Krallık’ta Amerika Çalışmaları konusunda 1. sırada, siyasette 2. ve sanat tarihi alanında 3. sırada yer almaktadır. Araştırma konuları önemli dünya sorunları üzerine olup, üniversite özellikle iklim değişikliği ve kalkınma konusunda uzmandır. Harvard-Sussex programı gibi dünya çapında birçok kurumla çok kapasamlı bağlantılara sahiptir.

University of East Anglia
University of East Anglia sahip olduğu eğitim, akademik destek, iş tecrübesi olanakları ve sosyal yaşamıyla ünlenmiş birinci sınıf bir üniversitedir. 15,000’den fazla öğrencinin yuvası olan üniversite dünya genelinde en yetenekli çalışanları ve öğrencileri seçip, onları potansiyellerini gerçekleştirmeleri için zorlar.

University of Kent
İngiltere’de bir Avrupa üniversitesinde okumak isterseniz Kent doğru seçimdir. Kendini İngiltere’nin Avrupa üniversitesi olarak gören okul aynı zamanda Brüksel ve Paris’te lisansüstü programlari için kampüslere sahiptir.

20 Feb 2019