Skip to content High contrast mode
Tuition fee $185 per programme
More information

ets.org/..edirect=&t_country1=group_Turkey 

Overview

TOEFL Sınavı Hakkında
Yaklaşık 50 yıldır, TOEFL sınavı dünyada en yaygın olarak kabul edilen İngilizce değerlendirme sınavıdır. Bu değerlendirme, kişilerin İngilizce anlama ve kullanma becerilerini ölçer ve bir kişinin dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini ne kadar iyi birleştirebildiğini değerlendirir.

TOEFL sınavı 9000’ü aşkın kurum ve Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 130’u aşkın ülkede kabul edilmektedir. Dünya çapında TOEFL sınavına 165’i aşkın ülkede erişilebilir. Bugüne kadar 27 milyondan fazla öğrenci TOEFL sınavına girmiştir.

ETS’nin resmi web sayfası www.ets.org/tr/toefl/ ‘da ve TOEFL Go Anywhere web sayfası www.TOEFLGoAnywhere.org’da bulunan ücretsiz kaynaklar, öğrencilere örnek sınav soruları, sınav takvimleri ve sınavın her bir bölümünü derinlemesine inceleyen videolar içeren birçok kullanışlı sınava hazırlık aracı sağlamaktadır. Ayrıca, bu kaynaklar İngilizcede uzmanlaşmak ve gerçek yaşamda karşılaşılabilecek yurt dışı eğitimde üniversitelere başvurma ve öğrenci vizesi alma gibi çeşitli tecrübelerde başarılı olmak için pratik ipuçları da vermektedir.

TOEFL sınavı okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört beceriyi ölçer ve öğrencilerin akademik bir ortamda başarılı olmaları için bu becerilere ihtiyaçları vardır.
Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Almanya, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 130’u aşkın ülkede 9000’i aşkın kurumda kabul edilen TOEFL sınavı dünya çapında üniversitelere başvuran öğrenci adaylarına birçok seçenek sunar.
Aşağıdaki liste, ücretsiz kaynaklar hakkında daha fazla bilgi içermektedir:

1) TOEFL® Go Anywhere Web sayfası (www.TOEFLGoAnywhere.org): Sınav katılımcılarına özel olarak tasarlanmış resmi TOEFL web sayfasını ziyaret edin. Bu site sürekli olarak yeni kaynaklar ve hazırlık araçları ile güncellenmektedir. Sitenin multimedya platformları ile öğrenciler örnek sorulara ve resmi TOEFL hazırlık sınavına erişebilirler, TOEFL sınavını kabul eden kurumları görebilirler ve puan gereksinimlerini öğrenebilirler.

2) TOEFL iBT® Hızlı Hazırlık (www.ets.org/toefl/quickprep): Öğrenciler sürekli olarak ETS’den daha fazla örnek sınav sorusu talep etmektedir. TOEFL iBT® Hızlı Hazırlık bölümünde çalışma hazırlığında öğrencilere destek olacak eski TOEFL sınavlarında çıkmış sorular bulunur.

3) “TOEFL® Sınavı” Video Dizisi (www.ets.org/toefl/video_library/): Beş bölümlük video dizisi TOEFL sınavının Yazma ve Konuşma bölümlerini derinlemesine inceler ve öğrencilerin değerlendirme konusunda bilgilendirilmesini sağlar.

4) TOEFL® Sınav Hazırlık Planlayıcı (www.ets.org/toefl/planner): TOEFL® Sınav Hazırlık Planlayıcı katılımcıların TOEFL sınav formatına alışmalarını ve uygun kaynaklardan haberdar olmalarını sağlayan sekiz haftalık bir takvim içerir.

5) TOEFL Seyahat® Programı (www.toeflgoanywhere.org/user/toefl-journey): TOEFL Seyahat® programı öğrencilerin belirttikleri yurtdışı eğitimle ilgili soruları ve sınav sürecinde belirlenen seviyeye bağlı olarak öğrencilere kişisel bir deneyim oluşturur. Bu program aynı zamanda yabancı ülkelerde yaşam ile ilgili ipuçları, öğrenci vizesi almak için gerekli bilgiler ve sınav katılımcısının yolculuğu için özelleştirilmiş yardımcı e-postalar da dahil olmak üzere geniş bir kaynak yelpazesine erişim sağlar.

6) “ TOEFL iBT® Sınav Sitesine Hoş geldiniz” Videosu (www.toeflgoanywhere.org/content/what-expect-test-day): Sınav ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler bu altı dakikalık videoyu izleyerek kayıt, giriş ve sınav süreci ile ilgili bilgi edinebilirler.

7) TOEFL® YouTube TV Kanalı® (www.youtube.com/TOEFLtv): İngilizce öğretmenleri, sınava girmiş öğrenciler, dünya çapında TOEFL puanı kabul eden kurum temsilcileri tarafından anlatılan, TOEFL sınavı ile ilgili en iyi uygulamaları ve çalışma ipuçlarını paylaşan kolay erişilebilir videolara tüm öğrenciler erişebilir.

8) TOEFL iBT® Kaynakları: Öğrenciler için Genel Bakış Videosu(www.ets.org/s/toefl/flash/17494/TOEFL_Resources_Web_Video.htm): ETS’nin TOEFL sınav katılımcılarının sınav gününde başarılı olmalarını sağlamak üzere geliştirdiği birçok kaynağı gösteren kapsamlı bir video.

9) TOEFL Webinar Ücretsiz Olarak Türkçe: www.ets.org/toefl/important_update/webinars adresinden tarihleri kontrol edebilirsiniz. Webinarda (online sunum) TOEFL iBT sınavı ve ücretsiz kaynakları ile ilgili daha fazla bilgi edinin. Webinar’a katılmayı düşünen sınav katılımcıları timre@etsglobal.org adresinden Tülay İmre ile bağlantıya geçmelidir.

10) Türk Öğrenciler için TOEFL Müşteri Çağrı Merkezi: Sorunuz mu var? Türk öğrenciler için özel olarak sağlanan TOEFL Müşteri Çağrı Merkezi ile iletişime geçin. Merkeze hafta içi günlerde 09:00-17:00 saatleri arasında 00-800-1420-32020 numarasından veyaTOEFLSupport4Turkey@ets.org adresinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Öğrenciler www.ets.org/toefl/student_news sitesine kayıt olarak ücretsiz TOEFL haber bültenini e-posta ile alabilirler.


Toefl Dates: www.ets.org/bin/getprogram.cgi?urlSource=toefl&newRegURL=&test=TOEFL&greClosed=new&greClosedCountry=China&browserType=&toeflType=&redirect=&t_country1=group_Turkey

Apply now! Commence year 2019
This is a rolling intake - applications are accepted all year round.
Studies commence
Sep 15, 2019

Application deadlines apply to citizens of: United States

Apply now! Commence year 2019
This is a rolling intake - applications are accepted all year round.
Studies commence
Sep 15, 2019

Application deadlines apply to citizens of: United States